automajax@automajax.pl 503 100 705 797 00 66 44

Wymiana oleju Piaseczno

Regularna wymiana oleju ma wpływ na żywotność silnika.

Smarowanie Olej ze względu na swoje właściwości chemiczne i fizyczne ma spełniać funkcje smarowania poszczególnych elementów silnika zmniejszając tym samym tarcie różnych części silnika np. tłoków.

Chłodzenie
Kolejnym ważnym zadaniem oleju jest chłodzenie silnika a tu może ktoś się zdziwić ale olej może obniżyć temperaturę silnika nawet o 30%. Główne elementy jaki chłodzi olej to pierścienie i tłoki.

Czyszczenie
Olej wypełnia cały silnik od wewnątrz minimalne cząstki lub zabrudzenia jakie powstają w trakcie pracy zbierane są przez olej i zostają w filtrze oleju. W procesie spalania powstaje nagar i to dzięki olejowi jest zbierany i zostaje osadzony w filtrze oleju.

Ochrona
Kiedy silnik pracuje to W procesie spalania powstaje dużo reakcji chemicznych. Produkują się również kwaśne związku które przenikają do oleju. Wysokiej jakości olej neutralizuje te związki i zabezpiecza silnik i jego podzespoły przed korozją.

Mineralny olej czy syntetyczny olej?
Właściwości fizyczne i chemiczne ma olej syntetyczny jednak musimy kierować się informacjami i zaleceniem producenta samochodu jaki olej stosować.